Податотека:Schloss miramare.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.280 × 1.024 пиксели, големина: 213 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Castello di Miramare, Triest

Deutsch: Schloss Miramare vom Meer.
Датум
Извор Originally from de.wikipedia; description page is (was) here
  • first upload in de wikipedia on 21:23, 9. Okt 2004 by Walwegs (1280 x 1024 (217.760 Byte) (Schloss Miramare, Triest - Public Domain, selbst fotografiert)
Автор Walwegs
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Walwegs на Википедија на германски. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Walwegs му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна06:57, 12 мај 2005Минијатура на верзијата од 06:57, 12 мај 20051.280 × 1.024 (213 КБ)FloriangCastello di Miramare ''Source'': de, photograph and upload by de:Benutzer:Walwegs, Oct. 9, 2004 {{PD}} Category:Castello di Miramare

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци