Податотека:Schiele - Edith Schiele sterbend - 1918.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(864 × 1.216 пиксели, големина: 54 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Portrait of the dying Edith Schiele
Уметник
creator QS:P170,Q44032
Наслов
Portrait of the dying Edith Schiele
label QS:Lde,"Edith Schiele sterbend"
label QS:Len,"Portrait of the dying Edith Schiele"
Датум 1918
date QS:P571,+1918-00-00T00:00:00Z/9
Техника цртеж
Натписи Потпис и датум долу лево
Извор/Фотограф Репрографија од ликовна книга
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Author died more than 70 years ago - public domain

Лиценцирање

Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:34, 4 јуни 2009Минијатура на верзијата од 12:34, 4 јуни 2009864 × 1.216 (54 КБ)Mefusbren69{{Information |Description= {{en|1=Portrait of the dying Edith Schiele}} {{de|1=Edith Schiele sterbend}} |Source=repro from art book |Date=1918 |Author= Egon Schiele (1890-1918) |Permission=Author died more than 70 years ago - public domain |other_version

Следнава страница ја користат податотекава: