Податотека:Schengen Agreement map.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 454 × 450 пиксели, големина: 523 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Schengen Agreement

Датум
Извор сопствено дело
Автор Ssolbergj

See also:SchengenAgreement map.svg

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International, 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic and 1.0 Generic license.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:36, 28 мај 2014Минијатура на верзијата од 20:36, 28 мај 2014454 × 450 (523 КБ)Danlaycockno explanation or legend for why SM/VC are purple
21:43, 29 јули 2013Минијатура на верзијата од 21:43, 29 јули 2013454 × 450 (523 КБ)Danlaycockupdate croatia
15:20, 3 јануари 2012Минијатура на верзијата од 15:20, 3 јануари 2012454 × 450 (523 КБ)Mixx321Liechtenstein added
20:43, 7 август 2010Минијатура на верзијата од 20:43, 7 август 2010454 × 450 (523 КБ)Fry1989Reverted to version as of 13:34, 12 December 2008 bacl to brown, Ireland and UK both apply a few Shengen laws, but are brown because they have a seperate border treaty with eachother called the Common Travel Area
16:30, 7 август 2010Минијатура на верзијата од 16:30, 7 август 2010454 × 450 (523 КБ)Blue-Haired LawyerThe Republic of Ireland has never ratified police and judicial cooperation agreement
14:34, 12 декември 2008Минијатура на верзијата од 14:34, 12 декември 2008454 × 450 (523 КБ)Bourrichon+ Suisse
11:03, 7 ноември 2008Минијатура на верзијата од 11:03, 7 ноември 2008454 × 450 (528 КБ)SsolbergjNew colour for UK and Ireland
21:55, 21 јануари 2008Минијатура на верзијата од 21:55, 21 јануари 2008454 × 450 (528 КБ)Ssolbergj{{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}
14:03, 2 јануари 2008Минијатура на верзијата од 14:03, 2 јануари 2008454 × 450 (526 КБ)SsolbergjSerbia-Kosovo border removed. For now.
19:01, 17 декември 2007Минијатура на верзијата од 19:01, 17 декември 2007454 × 450 (528 КБ)Ssolbergj
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци