Податотека:Schanze Schonach 1997.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Schanze_Schonach_1997.jpg(331 × 431 пиксели, големина: 40 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Deutsch: Blick von der Schanze
Датум
Извор Самофотографирано
Автор Benutzer:Supercoach

Лиценцирање

Supercoach на германската Википедија, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Авторство: Supercoach
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.

Изворна евиденција за подигањето

Префрлено од de.wikipedia на Ризницата од страна на Boteas користејќи CommonsHelper.

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на de.wikipedia.
  • 2008-10-22 05:10 Supercoach 331×431× (40618 bytes) {{Information |Beschreibung = Blick von der Schanze |Quelle = selbst fotografiert |Urheber = |Datum = 1997 |Genehmigung = |Andere Versionen = |Anmerkungen = }}

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна03:11, 30 септември 2012Минијатура на верзијата од 03:11, 30 септември 2012331 × 431 (40 КБ)File Upload Bot (Magnus Manske)Transfered from de.wikipedia by User:Boteas using CommonsHelper

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: