Податотека:Samuel Beckett, Pic, 1.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.397 × 3.600 пиксели, големина: 708 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Français : Samuel Beckett.
Датум
Извор
Bibliothèque nationale de France
Автор
creator QS:P170,Q3439364
Други верзии


Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Roger Pic. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Roger Pic му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

VI seal

Ова е ценета слика на Ризницата. Сликата е оценета според критериумите за ценети слики и се смета за најценетата слика на Ризницата во рамките на тематиката: scope. Можете да го погледате нејзиното предлагање на Commons:Valued image candidates/Samuel Beckett, Pic, 1.jpg.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:28, 8 септември 2011Минијатура на верзијата од 01:28, 8 септември 20112.397 × 3.600 (708 КБ)Pmx{{Information |Description={{fr|Samuel Beckett.}} |Source={{ARK-BNF|ark:/12148/btv1b9001650k/f1}} |Date=1977 |Author=Roger Pic |Permission= |other_versions= }} {{PD-scan}} Category:Samuel Beckett Category:Roger Pic

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.