Податотека:Right triangle standard.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 100 × 100 пиксели, големина: 19 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Правоаголен триаголник
English: Right-angle triangle
Датум
Извор сопствено дело
Автор Lfahlberg
Други верзии

Right triangle standard sq.svg (with other right-angle marker)

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:05, 1 јануари 2014Минијатура на верзијата од 21:05, 1 јануари 2014100 × 100 (19 КБ)Lfahlbergproperly color-coded
23:55, 4 декември 2013Минијатура на верзијата од 23:55, 4 декември 2013100 × 100 (19 КБ)Lfahlbergadded 90 degree marker
22:27, 4 декември 2013Минијатура на верзијата од 22:27, 4 декември 2013100 × 100 (12 КБ)Lfahlbergadded white space left and right for infobox
22:02, 4 декември 2013Минијатура на верзијата од 22:02, 4 декември 201370 × 100 (12 КБ)LfahlbergObjects to paths (download version without w for letters)
22:01, 4 декември 2013Минијатура на верзијата од 22:01, 4 декември 201370 × 100 (7 КБ)LfahlbergUser created page with UploadWizard

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Метаподатоци