Податотека:RhodesiaAllies1975.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

RhodesiaAllies1975.png(624 × 475 пиксели, големина: 63 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Rhodesian geopolitical situation in 1975;
   Rhodesia
   Government allies
   Nationalist allies
Colours per w:WP:WikiProject Maps/Conventions
Датум
Извор сопствено дело
Автор Cliftonian

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
Creative Commons CC-Zero Оваа податотека е достапна под лиценцата Криејтив комонс Универзално предавање во јавна сопственост.
Лицето поврзано со делото со овој документ го има предадено истото во јавна сопственост, откажувајќи се од сите права на тоа дело за цел свет, под законот за авторско право и поврзани или сродни законски права што ги имало на тоа дело, дотолку колку што е дозволено со закон. Делата под CC0 не бараат припишување (наведување автор и/или извор). Кога го наведувате делото, наводот не треба да подразбира било каква поддршка од авторот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:22, 30 декември 2016Минијатура на верзијата од 20:22, 30 декември 2016624 × 475 (63 КБ)HohumChanged uninvolved to grey
01:52, 28 ноември 2016Минијатура на верзијата од 01:52, 28 ноември 2016624 × 475 (64 КБ)HohumColoured per WP:WikiProject Maps/Conventions
08:53, 7 јуни 2013Минијатура на верзијата од 08:53, 7 јуни 2013624 × 475 (66 КБ)Renamed user df576567etesddfredone
07:02, 7 јуни 2013Минијатура на верзијата од 07:02, 7 јуни 2013341 × 379 (46 КБ)Renamed user df576567etesddfclarified which were on a war footing
01:14, 20 октомври 2011Минијатура на верзијата од 01:14, 20 октомври 2011341 × 379 (47 КБ)Renamed user df576567etesddfoops
01:13, 20 октомври 2011Минијатура на верзијата од 01:13, 20 октомври 2011341 × 379 (46 КБ)Renamed user df576567etesddfbetter colours, labelled better
20:45, 3 март 2011Минијатура на верзијата од 20:45, 3 март 2011770 × 856 (120 КБ)Renamed user df576567etesddf{{Information |Description ={{en|1=Rhodesian allies in 1975; Green: Rhodesia; Blue: Allies; Red: Others.}} |Source ={{own}} |Author =Cliftonian |Date =2011-03-03 |Permission = |other_versions = }} [[Ca

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци