Податотека:Relief Map of Montenegro.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 479 × 583 пиксели, големина: 3,33 МБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Relief Map of Montenegro
 • Cropped and edited original file with Inkscape.
Српски / srpski: Топографска мапа Црне Горе
 • Исечен и прерађен оригинални фајл помоћу инкскејпа.
 • Датум
  Извор http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0:Dinaric_Alps_map_sr.svg
  Автор

  Лиценцирање

  w:mk:Криејтив комонс

  наведи извор сподели под исти услови

  Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
  Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
  Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

  Историја на податотеката

  Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

  Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
  тековна12:34, 18 март 2012Минијатура на верзијата од 12:34, 18 март 2012479 × 583 (3,33 МБ)Ivan25borders.
  14:15, 17 март 2012Минијатура на верзијата од 14:15, 17 март 2012479 × 583 (3,29 МБ)Ivan25

  Следниве 2 страници ја користат податотекава:

  Глобална употреба на податотеката