Податотека:Reformation.gif

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Reformation.gif(450 × 422 пиксели, големина: 17 КБ, MIME-тип: image/gif, кружно, 3 кадри, 4,0 с)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Animated map of Europe showing the protestant gains ( blue ) and the losses due to the Counter Reformation.
Датум
Извор сопствено дело, Transferred from en.wikipedia
Автор Andrei nacu на Википедија на англиски
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Andrei nacu. Ова важи за целиот свет.

Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Andrei nacu му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:56, 22 август 2008Минијатура на верзијата од 12:56, 22 август 2008450 × 422 (17 КБ)ApartmentoMap from wikipedia by w:User:Andrei nacu Shows the protestant gains ( blue ) and the losses due to the Counter Reformation {{PD-User|Andrei nacu}} Category:Animated maps of Europe Category:Reformation
10:40, 20 март 2007Минијатура на верзијата од 10:40, 20 март 2007450 × 422 (18 КБ)Roke~commonswikiMap from wikipedia by w:User:Andrei nacu Shows the protestant gains ( blue ) and the losses due to the Counter Reformation {{PD-User|Andrei nacu}} Category:Animated maps of Europe Category:Reformation

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: