Податотека:Red onyx - Handicraft.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(800 × 721 пиксели, големина: 171 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: carnelian - Handicraft
Датум
Извор сопствено дело
Автор Pureales

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 4.0 Меѓународна.
Можете:
 • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
 • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
 • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
 • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна22:03, 27 јануари 2015Минијатура на верзијата од 22:03, 27 јануари 2015800 × 721 (171 КБ)PuclalesUser created page with UploadWizard

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

 • Употреба на ar.wikipedia.org
 • Употреба на arz.wikipedia.org
 • Употреба на be.wikipedia.org
 • Употреба на bg.wikipedia.org
 • Употреба на da.wikipedia.org
 • Употреба на en.wikipedia.org
 • Употреба на eo.wikipedia.org
 • Употреба на et.wikipedia.org
 • Употреба на eu.wikipedia.org
 • Употреба на fa.wikipedia.org
 • Употреба на fr.wikipedia.org
 • Употреба на gl.wikipedia.org
 • Употреба на he.wikipedia.org
 • Употреба на hy.wikipedia.org
 • Употреба на io.wikipedia.org
 • Употреба на is.wikipedia.org
 • Употреба на it.wikipedia.org
 • Употреба на kk.wikipedia.org
 • Употреба на ko.wikipedia.org
 • Употреба на ky.wikipedia.org
 • Употреба на lt.wikipedia.org
 • Употреба на lv.wikipedia.org
 • Употреба на nl.wikipedia.org
 • Употреба на nn.wikipedia.org
 • Употреба на no.wikipedia.org
 • Употреба на pl.wikipedia.org
 • Употреба на pt.wikipedia.org
 • Употреба на ro.wikipedia.org
 • Употреба на ru.wikipedia.org
 • Употреба на ru.wiktionary.org
 • Употреба на sco.wikipedia.org
 • Употреба на simple.wikipedia.org
 • Употреба на sr.wikipedia.org
 • Употреба на sv.wikipedia.org
 • Употреба на th.wikipedia.org
 • Употреба на tl.wikipedia.org
 • Употреба на tr.wikipedia.org
 • Употреба на ug.wikipedia.org
 • Употреба на uk.wikipedia.org
 • Употреба на vi.wikipedia.org
 • Употреба на zh.wikipedia.org

Метаподатоци