Податотека:Radtour Hannover-Niederelbe 2013 by-RaBoe 01.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.111 × 833 пиксели, големина: 846 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Deutsch: Radtour Hannover-Niederelbe 2013
Датум
Извор сопствено дело
Автор © Ra Boe / Wikipedia
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

-- Ra Boe watt?? 11:20, 20 December 2013 (UTC)

Авторство
(по налог на лиценцата)
© Foto: Ra Boe / Wikipedia / Lizenz: Creative Commons CC-by-sa-3.0 de
© Foto: Ra Boe / Wikipedia

Лиценцирање

-No Facebook.svg

No twitter.png

NO Youtube.png
Не е дозволено подигање на податотекава на Фејсбук, Јутјуб, Твитер и многу други друштвени мрежи!

Оваа податотека е објавена под лиценца која е нескладна со условите на Фејсбук, Јутјуб, Твитер и тн.

Повеќе информации ќе добиете од Правната екипа на Фондацијата Викимедија.

Податотекава не смее да се користи на страници со услови поинакви од она што го овозможува овдешната лиценца.

AnimatedStop.gif
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Германија.
Flag of Germany.svg
Авторство: Ra Boe / Wikipedia
Можете:
 • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
 • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
 • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
 • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Internet: Titel
Foto: Ra Boe / Wikipedia, Original; Lizenz: CC by-sa 3.0
Print: Titel
Foto: Ra Boe / Wikipedia, Lizenz: CC by-sa 3.0
Flag of the United Kingdom.svg

I have published this image as author Ra Boe under the "CC-BY-SA-3.0" in Wikipedia. This means that free, commercial usage outside of Wikipedia is permitted under the following licence terms:

 • Online media:
  1. The author " RaBoe/Wikipedia " is named
  2. A weblink to the original image is provided: //commons.wikimedia.org/wiki/File:Radtour_Hannover-Niederelbe_2013_by-RaBoe_01.jpg
  3. A copy of, or the Uniform Resource Identifier (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/legalcode) for, this License with every copy

Please send me a specimen copy or the URL of the website where the image is used.

Please write an email to raboe001-at-web.de, if you

 • need the image in a higher resolution
 • need my postal address for sending a specimen copy
 • have further questions about the terms of the licence

PS: In case of refusal of the above terms the author reserves the right to take legal action.

This license and the rights granted hereunder will terminate automatically upon any breach by you of the terms of this license. In this case the author reserves to demand declaration to cease and desist, and compensation (according to the MFM fee references currently in force).
Any of the above conditions can be waived if you get permission from the copyright holder.

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.

Foto selbst aufgenommen mit einer Nikon-D90:

Tamron AF 18-200mm /3,5-6,3 XR / Tamron AF 18-270mm
Nikon AF-S 24-70/2.8 G ED / Nikon AF-S 70-200/2.8 G ED VR II

von Wikipedia-User: Ra Boe

This photo was taken with an Nikon-D90:,
Tamron AF 18-200mm /3,5-6,3 XR/Tamron AF 18-270mm
Nikon AF-S 24-70/2.8 G ED / Nikon AF-S 70-200/2.8 G ED VR II
by Wikipedia user: Ra Boe

Nikon-D90 18-270 by-RaBoe 01.jpg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:20, 20 декември 2013Минијатура на верзијата од 12:20, 20 декември 20131.111 × 833 (846 КБ)Raboe001

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци