Податотека:ROU CT Constanta Flag.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 200 × 136 пиксели, големина: 90 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Flag used by the the Mayor and Local Council of the Constanţa Municipality
Датум
Извор Based on images on the website of the Mayor office [1]
Автор Transformed into vector image by User:Baltaci

Лиценцирање

Public domain
Според Законот за авторското право и сродните права на Романија Закон бр. 8/1996 од 14 март, 1996 со подоцнежни амандмани Глава 3 Член 9 следниве документи не уживаат заштита на авторски права:
  • (a) идеи, теории, замисли, научни откритија, процедури, работни методи, или математички концепти како такви и изуми, содржани во едно дело, како и било каква нивна адаптација, запис, објаснение и изразување;
  • (b) службени текстови од политички, законодавен, административен или правосуден карактер, и нивни службени преводи;
  • (c) официјални симболи на државата, јавните власти и организации, како што се грбоците, печатите, знамињата, амблемите, штитовите, значките и медалите;
  • (d) платежни средства;
  • (e) новости и информации од печатот;
  • (f) прости факти и податоци.

Покрај ова, според Глава 10 Член 85 Став 2,

  • Фотографии на писма, сопственички листови, документи од кој било вид, технички цртежи и други слични хартии не уживаат заштита на авторски права.
Затоа оваа слика се смета дека е во јавна сопственост низ цел свет, иако некои од горенаведените категории може да подлежат на ограничувања на нивната употреба во рамките на Романија.

العربية | Deutsch | English | français | italiano | македонски | română | русский | sicilianu | +/−

Coat of arms of Romania.svg

Изворна евиденција за подигањето

Префрлено од en.wikipedia на Ризницата од страна на Sreejithk2000 користејќи CommonsHelper.

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на en.wikipedia.
  • 2008-09-03 17:46 Baltaci 200×136× (92671 bytes) {{Information |Description=Flag used by the the Mayor and Local Council of the [[:en:Constanţa|]] Municipality |Source=Based on images on the website of the Mayor office [http://www.primaria-constanta.ro/] |Date=2008 |Author=Transformed into vector image

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:39, 4 јуни 2010Минијатура на верзијата од 07:39, 4 јуни 2010200 × 136 (90 КБ)File Upload Bot (Magnus Manske) {{BotMoveToCommons|en.wikipedia|year={{subst:CURRENTYEAR}}|month={{subst:CURRENTMONTHNAME}}|day={{subst:CURRENTDAY}}}} {{Information |Description={{en|Flag used by the the Mayor and Local Council of the en:Constanţa Municipality}} |Source=Transfer

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци