Податотека:Pueblonuevo del Guadiana.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 744 × 1.052 пиксели, големина: 227 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Español: Escudo del municipio de Pueblonuevo del Guadiana en la provincia de Badajoz (España).

Descripción: Escudo partido en su primera mitad, sobre campo azur, poblado de plata con ceñidor compuesto por ondas alternativamente de plata y azur, y surcos de oro sobre campo de sinople. A1 timbre, Corona Real cerrada.[

D.O.E. num. 18, de 11 de febrero de 2003.]
Датум
Извор сопствено дело
Автор Abraham Vázquez

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
Creative Commons CC-Zero Оваа податотека е достапна под лиценцата Криејтив комонс Универзално предавање во јавна сопственост.
Лицето поврзано со делото со овој документ го има предадено истото во јавна сопственост, откажувајќи се од сите права на тоа дело за цел свет, под законот за авторско право и поврзани или сродни законски права што ги имало на тоа дело, дотолку колку што е дозволено со закон. Делата под CC0 не бараат припишување (наведување автор и/или извор). Кога го наведувате делото, наводот не треба да подразбира било каква поддршка од авторот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:50, 7 февруари 2011Минијатура на верзијата од 01:50, 7 февруари 2011744 × 1.052 (227 КБ)Abraham Vázquez{{Information |Description ={{es|1=Escudo del municipio de Pueblonuevo del Guadiana en la provincia de Badajoz (España). Descripción: Escudo partido en su primera mitad, sobre campo azur, poblado de plata con ceñidor compuesto por ondas alternativa

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: