Податотека:Publiciste Germaine Greer, Bestanddeelnr 925-6493.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.441 × 3.671 пиксели, големина: 1,63 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Nederlands: Collectie / Archief : Fotocollectie Anefo

Reportage / Serie : De Australische literatuurwetenschapper en publiciste Germaine Greer tijdens de presentatie van haar boek "De vrouw als eunuch" (vertaling van "The Female Eunuch" uit 1970) in de Bijenkorf (vermoedelijk in Amsterdam)
Beschrijving : Publiciste Germaine Greer
Datum : 6 juni 1972
Trefwoorden : feminisme, literatuur, portretten, schrijvers, taal- en literatuurwetenschap, vrouwenemancipatie
Persoonsnaam : Greer, Germaine
Fotograaf : Fotograaf Onbekend / Anefo
Auteursrechthebbende : Nationaal Archief
Materiaalsoort : Negatief (zwart/wit)
Nummer archiefinventaris : bekijk toegang 2.24.01.05

Bestanddeelnummer : 925-6493
Датум
Извор http://proxy.handle.net/10648/abebd634-d0b4-102d-bcf8-003048976d84
Автор Fotograaf Onbekend / Anefo
Други верзии
This is an image from the Nationaal Archief, the Dutch National Archives, donated in the context of a partnership program.

Ознакава не го укажува авторскоправниот статус на приложеното дело. Покрај ова, делото треба да има и ознака за авторски права, независно од оваа. Повеќе информации ќе најдете на Ризница:Лиценцирање.

Deutsch | English | Français | Nederlands | Bahasa Indonesia | Українська | +/−

Лиценцирање

Creative Commons CC-Zero Оваа податотека е достапна под лиценцата Криејтив комонс Универзално предавање во јавна сопственост.
Лицето поврзано со делото со овој документ го има предадено истото во јавна сопственост, откажувајќи се од сите права на тоа дело за цел свет, под законот за авторско право и поврзани или сродни законски права што ги имало на тоа дело, дотолку колку што е дозволено со закон. Делата под CC0 не бараат припишување (наведување автор и/или извор). Кога го наведувате делото, наводот не треба да подразбира било каква поддршка од авторот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:09, 25 јануари 2018Минијатура на верзијата од 20:09, 25 јануари 20182.441 × 3.671 (1,63 МБ)Mr.Nostalgic== {{int:filedesc}} == {{Information |Description={{nl|1= Collectie / Archief : Fotocollectie Anefo<br /> Reportage / Serie : De Australische literatuurwetenschapper en publiciste Germaine Greer tijdens de presentatie van haar boek "De vrouw als eunuch...

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: