Податотека:Porttrieste old.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Porttrieste_old.jpg(600 × 396 пиксели, големина: 47 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Port of Trieste: the Porto Vecchio, also showing Trieste Centrale railway station

Датум (датум на изворното подигање)
Извор Префрлено од en.wikipedia на Ризницата.
Автор Gigi26970 на Википедија на англиски

Лиценцирање

NOTE: "subject to disclaimers" below may not actually apply, this was tagged with {{GFDL-user-en}}, and after May 2007, en:Template:GFDL-self did not require disclaimers. Please check the image description page on the English Wikipedia (or, if it has been deleted, ask an English Wikipedia administrator). See Wikipedia:GFDL standardization for details.

Gigi26970 на англиската Википедија, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.

Note: This tag should not be used. For images that were released on the English Wikipedia using either GFDL or GFDL-self with disclaimers, use {{GFDL-user-en-with-disclaimers}}. For images without disclaimers please use {{GFDL-user-en-no-disclaimers}} instead. If you are the copyright holder of files that were released on Wikipedia, please consider removing the disclaimers.

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на en.wikipedia.
  • 2007-01-27 19:12 Gigi26970 600×396×8 (47721 bytes)

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:25, 28 април 2007Минијатура на верзијата од 10:25, 28 април 2007600 × 396 (47 КБ)Triestino~commonswiki{{Information |Description=Port of Trieste: the Porto Vecchio, also showing Trieste Centrale railway station |Source=Originally from [http://en.wikipedia.org en.wikipedia]; description page is/was [http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Image%3APor

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: