Податотека:Polypropylene.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 512 × 330 пиксели, големина: 12 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Chemical structure of polypropylene
Датум (UTC)
Извор сопствено дело
Автор Ed (Edgar181)
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:37, 31 октомври 2011Минијатура на верзијата од 18:37, 31 октомври 2011512 × 330 (12 КБ)Edgar181{{Information |Description={{en|Chemical structure of polypropylene}} |Source={{Own}} |Date=~~~~~ |Author=~~~ |Permission={{PD-self}} |Other_versions= }} Category:Polypropylene

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: