Податотека:Pod Greek Municipality Letter.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(809 × 577 пиксели, големина: 105 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Български: Писмо от гръцката община в село Под
English: A letter from the Greek municipality in the village of Pod, today Flamouria, Greece

The signed below, priests, regents of the school board, holy church wardens and the official president of the community, as representatives and proxies of the Greek Orthodox Community of village Podos, state with this, signed by us, official letter, that we stay hardily in Orthodoxy, faithful and staunch "children of the Holy Christ's Church" as our fathers and our forefathers, and that we remain members of the Greek Nation because we carry Greek language from immemorial times to our holy church, to our school and to our private transactions. In Podos, 28th February 1904.

the Priest the Teacher Regents and Church Wardens: Spiros(?) Totlis, ......... , ........

the President"
Датум
Извор [1]
Автор Pod Greek municipality

Лиценцирање

Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:39, 2 јули 2010Минијатура на верзијата од 13:39, 2 јули 2010809 × 577 (105 КБ)Мико== {{int:filedesc}} == {{Information |Description={{bg|Писмо от гръцката община в село Под}} {{en|A letter from the Greek municipality in the village of Pod, today Flamouria, Greece}} |Source=[

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци