Податотека:Philippine Falconet - Microhierax erythrogenys.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Philippine_Falconet_-_Microhierax_erythrogenys.jpg(293 × 399 пиксели, големина: 59 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Philippine Falconet

Датум 2/8/2008
Извор сопствено дело
Автор soi68

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Филипинско соколче

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна09:25, 12 февруари 2008Минијатура на верзијата од 09:25, 12 февруари 2008293 × 399 (59 КБ)Soi68{{Information |Description=Philippine Falconet |Source=Own work |Date=2/8/2008 |Author=soi68 |Permission= |other_versions= }}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци