Податотека:Ph locator map laguna.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ph_locator_map_laguna.png(300 × 440 пиксели, големина: 19 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Map of the Philippines showing the location of Laguna
Датум
Извор English Wikipedia
Автор Eugene Alvin Villar (seav)

Лиценцирање

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Creative Commons license
Creative Commons Attribution Creative Commons Share Alike
Оваа податотека е подобна за прелиценцирање, а може и да се користи под лиценцата Кријтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0.

Подобноста на сликава за прелиценцирање треба рачно да ја провери некој искусен корисник. Можете да помогнете.

беларуская (тарашкевіца)‎ | English | français | magyar | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | sicilianu | українська | +/−

Licensing update unknown
Creative Commons Attribution If you choose to use this work under the Creative Commons license stated on this page, the author, Eugene Alvin Villar (seav), would like you to attribute the work to him (among other requirements such as indicating that the work is licensed under the Creative Commons) with the following text or similar:

His name should be a link to his Wikimedia Commons userpage. If a link is not possible, then the url should be placed in parentheses after the name. If the work has been substantially altered by other people (see the File history section below), then this particular attribution requirement is waived, which means you can attribute the work in any reasonable manner.


This attribution requirement is provided pursuant to the Creative Commons Attribution mechanism where "you must attribute the work in the manner specified by the author or licensor (but not in any way that suggests that they endorse you or your use of the work)." (See "Attribution" in the Creative Commons website.)

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:53, 11 март 2006Минијатура на верзијата од 20:53, 11 март 2006300 × 440 (19 КБ)BluemaskSource: en:Image:Ph locator map laguna.png Map of the en:Philippines showing the location of Laguna. Created and copyright (2003) by seav. Released under the [[:en:GNU Free Documentation License|GNU F

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: