Податотека:Perm most kama.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.272 × 1.704 пиксели, големина: 384 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Датум (датум на изворното подигање)
Извор Префрлено од ru.wikipedia на Ризницата од страна на MayaSimFan користејќи CommonsHelper.
Автор Изворно подигнато од Xchgall на Википедија на руски

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Xchgall. Ова важи за целиот свет.

Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Xchgall му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на ru.wikipedia.
  • 2006-05-17 12:38 Xchgall 2272×1704× (783914 bytes) {{PD-user|Xchgall}}

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна02:44, 3 јули 2010Минијатура на верзијата од 02:44, 3 јули 20102.272 × 1.704 (384 КБ)Materialscientistbrighten
14:59, 3 април 2010Минијатура на верзијата од 14:59, 3 април 20102.272 × 1.704 (766 КБ)File Upload Bot (Magnus Manske) {{BotMoveToCommons|ru.wikipedia|year={{subst:CURRENTYEAR}}|month={{subst:CURRENTMONTHNAME}}|day={{subst:CURRENTDAY}}}} {{Information |Description={{ru|''no original description''}} |Source=Transferred from [http://ru.wikipedia.org ru.wikipedia]; transfer

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци