Податотека:Pavao Ritter Vitezovic - Stemmatographia.pdf

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија
Оди на страница
следна страница →
следна страница →
следна страница →

Изворна податотека(1.177 × 1.572 пиксели, големина: 96,03 МБ, MIME-тип: application/pdf, 88 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Latina: Stemmatographia, sive Armorum Illyricorum delineatio, descriptio, et restitutio  :s:la:Index:Pavao Ritter Vitezovic - Stemmatographia.pdf  (Wikidata search (Cirrus search) Wikidata query (SPARQL)  Create new Wikidata item based on this file)
Автор
Павао Ритер Витезовиќ  (1652–1713)  wikidata:Q1081211 s:hr:Autor:Pavao Vitezović q:hr:Pavao Ritter Vitezović
 
Павао Ритер Витезовиќ
Други имиња
Pavao Vitezović; Paul Ritter-Vitezović
Опис писател, heraldist, картограф, лексикограф, енциклопедист и поет
Датум на раѓање/смрт 12 јануари 1652 Уредете го ова на Википодатоците 20 јануари 1713 Уредете го ова на Википодатоците
Место на раѓање/смрт Сењ Виена
Нормативна контрола
author QS:P50,Q1081211
image of artwork listed in title parameter on this page
Наслов
Latina: Stemmatographia, sive Armorum Illyricorum delineatio, descriptio, et restitutio
Јазик латински
Датум на издавање 1701
publication_date QS:P577,+1701-00-00T00:00:00Z/9
Извор
Оваа податотека е преземена од Дигиталната библиотека на Словенија под бр. F6MLGXHK
Ова не е ознака за авторскоправниот статус на делото. За таа цел ќе мора да стои нормална ознака за статус. Повеќе информации ќе најдете на Ризница:Лиценцирање.

Deutsch | English | español | hrvatski | italiano | македонски | polski | português | slovenščina | +/−

Лиценцирање

Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 100 години или пократко.


Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е издадено пред 1 јануари 1928 г.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:03, 19 јануари 2013Минијатура на верзијата од 18:03, 19 јануари 20131.177 × 1.572, 88 страници (96,03 МБ)Sporti

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци