Податотека:Panthera tigris sumatran subspecies.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Panthera_tigris_sumatran_subspecies.jpg(800 × 600 пиксели, големина: 436 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Panthera tigris sumatran subspecies.
Français : Un tigre de Sumatra (Panthera tigris sumatrae).
Датум  (согласно податоците од Exif)
Извор photo taken by Monika Betley
Автор Monika Betley
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

Monika Betley released it under GFDL

Monka Betley, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Авторство: Monka Betley
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.
Одберете лиценца по ваш избор.
Слика на денот Сликава е избрана за слика на денот за г. Нејзиниот опис гласи:
English: Tiger
Selectedstarindo.png Оваа слика е избрана за слика на неделата на порталот „Индонезија“ на англиската Википедија.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:22, 25 јануари 2006Минијатура на верзијата од 15:22, 25 јануари 2006800 × 600 (436 КБ)EjdzejPrzywrócono starszą wersję
15:22, 25 јануари 2006Минијатура на верзијата од 15:22, 25 јануари 2006800 × 600 (443 КБ)EjdzejVersion without color correction
10:41, 7 ноември 2004Минијатура на верзијата од 10:41, 7 ноември 2004800 × 600 (436 КБ)Dixi~commonswikiPanthera tigris; {{GFDL}}

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци