Податотека:Panthera pardus orientalis Frankfurt f0.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.512 × 1.050 пиксели, големина: 614 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Panthera pardus orientalis, Zoo Frankfurt

Deutsch: Amurleopardin im Winterfell im Zoo Frankfurt
English: Amur Leopard female (winter coat) at Frankfurt Zoo.
Датум
Извор сопствено дело
Автор Altaipanther

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, I, Altaipanther. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
I, Altaipanther му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:19, 16 јули 2007Минијатура на верзијата од 19:19, 16 јули 20071.512 × 1.050 (614 КБ)Altaipanther{{Information |Description=Amur Leopard female (Panthera pardus orientalis) at Frankfurt Zoo |Source=self-made |Date=Nov. 2004 |Author= Altaipanther }}

Следнава страница ја користат податотекава: