Податотека:PanarManeater.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

PanarManeater.jpg(616 × 416 пиксели, големина: 51 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Picture of the Panar Leopard, killed by Jim Corbett in India in 1910.
Датум
Извор http://www.giriathrey.com/biographica/corbettalbum.html
Автор sourav boora
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
Ова дело е во јавна сопственост во Индија бидејќи авторските права се истечени.
  • Во земјата важи Законот за авторското право на Индија, и тоа за дела првично објавени во Индија.
  • Според Законот за авторското право на Индија од 1957 г. (Глава V Оддел 25), анонимните дела, фотографии, кинематоградски дела, звучните записи, владините дела и делата на претпријатија и меѓународни организации влегуваат во јавна сопственост 60 години по нивната првична објава, броејќи од почетокот на следната календарска година (на пр. за 2019, дела издадени пред 1 јануари 1959). Посмртните дела (поинакви од горенаведените) стануваат јавна сопственост 60 години по датумот на нивото издавање. Сите други видови дела стануваат јавна сопственост 60 години по смртта на авторот. На авторски права не подлежат текстови на закони, судски мислења и други владини извештаи.
Flag of India.svg
!
Оваа податотека може да не е во јавна сопственост вон Индија. Творецот и годината на издавање мора да се наведат. Поподробно за ова ќе прочитате на страниците „Јавна сопственост“ и „Википедија:Авторски права“.

Deutsch | English | français | हिन्दी | বাংলা | italiano | 日本語 | македонски | മലയാളം | मराठी | Nederlands | português do Brasil | தமிழ் | اردو | ತುಳು | ಕನ್ನಡ | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна04:38, 9 ноември 2008Минијатура на верзијата од 04:38, 9 ноември 2008616 × 416 (51 КБ)S h i v a (Visnu){{Information |Description={{en|1=Picture of hunter Jim Corbett taken after he killed the Panar Leopard in India. }} |Source=http://www.giriathrey.com/biographica/corbettalbum.html |Author=Unknown Photographer |Date=1910 |Permission={{PD-India}} |other_v

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: