Податотека:Pacific Area - The Imperial Powers 1939 - Map mk.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.039 × 814 пиксели, големина: 4,43 МБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Македонски: Карта на колонизаторите и нивните колонии во Океанија во 1939 на македонски.
English: A map of the Imperial Powers of the Pacific, 1939-09-01, in Macedonian. Dates shown indicate the approximate year that the various powers gain control of their possessions. Japanese control of territory in China was tenuous.
Датум
Извор The borders for this map are primarily based on World2Hires_filled_mercator.svg and Image:Pacific_Area_-_The_Imperial_Powers_1939_-_Map.jpg, but some changes have been made based off information from other sources. Please edit the file if you have access to better information.
Автор
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека:

SVG Support

This document is in the Scalable Vector Graphic format (SVG) and requires a supported browser (Firefox, Google Chrome, Opera) or a SVG plugin for Internet Explorer and other browsers. SVG is an open source format, which means this map can be downloaded and modified/translated completely using a vector graphics editor like Adobe Illustrator or Inkscape (free) or a text editor such as Notepad.

BLANK THUMBNAIL View large PNG View medium PNG SVG Plugin for Internet Explorer and other browsers
Click here (purge cache) and then CTRL+F5 to reload. Help? Try 1 Try 2 Try 1 Try 2 Adobe SVG plugin
Recommended browser More Help
Firefox List of SVG tools
Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Одберете лиценца по ваш избор.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

  • Image:World2Hires_filled_mercator.svg licensed with Cc-by-sa-3.0, GFDL
    • 2008-08-03T06:38:19Z Emok 220x171 (12002488 Bytes) {{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions={{DerivativeVersions|Pacific Area - The Imperial Powers 1939 - Map - ru.svg}} }} [[Category:Blank SVG maps of the world]]
    • 2008-08-03T06:00:29Z Emok 520x519 (3064180 Bytes) {{Information |Description={{en|1=A Pacific-centered Mercator projection of the world with countries filled.}} |Source=Own work by uploader |Author=[[User:Emok|Emok]] |Date=2008-08-01 |Permission= |other_versions={{DerivativeVersions|Pacific Area - The Imperial Powers 1939 - Map - ru.svg}} }} {{Image
  • Image:Pacific_Area_-_The_Imperial_Powers_1939_-_Map.jpg

Uploaded with derivativeFX

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:42, 28 мај 2011Минијатура на верзијата од 01:42, 28 мај 20111.039 × 814 (4,43 МБ)MacedonianBoy{{Information |Description ={{en|1=a}} {{mk|1=a}} |Source ={{own}} |Author =MacedonianBoy |Date = |Permission = |other_versions = }}
01:41, 28 мај 2011Минијатура на верзијата од 01:41, 28 мај 20111.039 × 814 (4,43 МБ)MacedonianBoy{{Information |Description ={{en|1=a}} {{mk|1=a}} |Source ={{own}} |Author =MacedonianBoy |Date = |Permission = |other_versions = }}

Следнава страница ја користат податотекава: