Податотека:Orkhon Aimag Flag.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.350 × 675 пиксели, големина: 6 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Flag of Orkhon Aimag in Mongolia.

Official mention and example: http://www.ith-orhon.mn/нутаг-дэвсгэр Shows a flag of unclear proportions. The scanned description seems to describe a different flag than this, but mentions dimensions of "1x2 meters". This (probably older) flag included elements similar to the current COA (meanders of the orkhon river, a lion sculpture, the chandmani, and the written text "Erdenet").

Real usage photos: http://www.ugluu.mn/200720.html Clearly show 1:2 size ratio (the usual ratio in Mongolia)
Датум
Извор сопствено дело Based on Vexilla Mundi: http://www.vexilla-mundi.com/mongolia_divisions.html
Автор Dalakop

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:30, 5 јуни 2016Минијатура на верзијата од 14:30, 5 јуни 20161.350 × 675 (6 КБ)Latebirdblason asks for 2:1 size ratio
02:24, 27 септември 2013Минијатура на верзијата од 02:24, 27 септември 20131.496 × 675 (6 КБ)Dalakopcolour fix
02:17, 27 септември 2013Минијатура на верзијата од 02:17, 27 септември 20131.496 × 675 (5 КБ)DalakopUser created page with UploadWizard

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци