Податотека:Old Faithful Geyser Yellowstone National Park.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.580 × 1.932 пиксели, големина: 2,02 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Old Faithful Geyser, Yellowstone National Park. Photo taken by en:User:Colin.faulkingham on July 28, 2005 and released to the public domain. Source: English Wikipedia.

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Colin.faulkingham. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Colin.faulkingham му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:41, 30 јануари 2006Минијатура на верзијата од 00:41, 30 јануари 20062.580 × 1.932 (2,02 МБ)RomanmOld Faithful Geyser, Yellowstone National Park. Photo taken by en:User:Colin.faulkingham on July 28, 2005 and released to the public domain. Source: English Wikipedia.

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци