Податотека:NodarKumaritashvili-AccidentLocation-WhistlerSlidingCentre-20100215.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.848 × 4.288 пиксели, големина: 10,59 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Spectators at the Whistler Sliding Centre watching lugers pass the point where Georgian slider Nodar Kumaritashvili crashed and died.
Датум
Извор DSC_0018.
Автор Kevin Pedraja from Seattle, Washington, USA.
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

CC-BY-2.0.

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.0 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Checked copyright icon.svg Оваа слика, која е преземена од Flickr, беше прегледана на од страна на администратор или доверлив корисник по име Jacklee, кој потврди дека таа била достапна на Flickr под горенаведенава лиценца на тој датум.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:01, 9 јуни 2010Минијатура на верзијата од 19:01, 9 јуни 20102.848 × 4.288 (10,59 МБ)Jacklee=={{int:filedesc}}== {{Information |Description = {{en|Spectators watching lugers pass the point where {{w|Georgia}}n slider {{w|Nodar Kumaritashvili}} crashed and died.}} |Source = [http://www.flickr.com/photos/7961477@N03/4364850228/ DSC_0018

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци