Податотека:Nitra Region - background map.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.080 × 1.080 пиксели, големина: 1,06 МБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Background map of the Nitra Region, Slovakia, ready for the Geobox template, calibrated at en:Template:Geobox locator Nitra Region

Датум
Извор Made my myself from free maps available at www.demis.nl
Автор Caroig
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: Nitra Region - physical map.png

Лиценцирање

Public domain
Сликава е во јавна сопственост бидејќи е преземена од порталот http://www.demis.nl/home/pages/Gallery/examples.htm и објавена од праводржецот. Дозволено е умножување, распространување и/или менување на картава бидејќи е заснована на слободни слики без авторски права на нив од: www.demis.nl. Погл. и писмото со одобрение на de.wp и појаснувањето.

Deutsch | English | македонски | Nederlands | slovenščina | +/−

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, www.demis.nl. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
www.demis.nl му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:13, 27 октомври 2007Минијатура на верзијата од 20:13, 27 октомври 20071.080 × 1.080 (1,06 МБ)CaroigBetter alignment
15:52, 27 октомври 2007Минијатура на верзијата од 15:52, 27 октомври 20071.080 × 1.080 (1,07 МБ)Caroig== Summary == {{Information |Description=Background map of the Nitra Region, Slovakia, ready for the Geobox template, calibrated at en:Template:Geobox locator Nitra Region |Source=Made my myself from free maps available at www

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката