Податотека:Motor oil.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(800 × 1.114 пиксели, големина: 74 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Motor oil, Mobil 1 bottle blocked out
Датум originally uploaded Feb. 26, 2006; retouched uploaded April 24, 2009
Извор Wikimedia Commons File:Motor oil.jpg
Автор originally Interiot; retouched by Where next Columbus?; brand name removed by H Padleckas
Други верзии

Original file is File:Motor oil.jpg, but brand name has been removed in this new file.

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Licensing remains same as before in original image.

Прибелешки Сликава има прибелешки: Погледајте ги на Ризницата

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:39, 17 август 2009Минијатура на верзијата од 23:39, 17 август 2009800 × 1.114 (74 КБ)H Padleckas{{Information |Description={{en|1=Motor oil}} |Source=Wikimedia Commons |Author=originally Interiot; retouched by Where next Columbus? |Date=originally uploaded Feb. 26, 2006; retouched uploaded April 24, 20

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.