Податотека:MontyPythonFootLeftSmall.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

MontyPythonFootLeftSmall.jpg(50 × 50 пиксели, големина: 16 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Bronzino: Venus, Cupid, Folly and Time  wikidata:Q1430990 
Уметник
creator QS:P170,Q7803
Bronzino: Venus, Cupid, Folly and Time
Вид предмет слика
Жанр митолошка слика
Опис

Cupid's foot, as used by Monty Python's Flying Circus. Altered version of details from An Allegory with Venus and Cupid by Bronzino (~1545), from The National Gallery.

Originally uploaded by en:User:Brian0918
Датум помеѓу 1540 и 1545
date QS:P571,+1540-00-00T00:00:00Z/8,P1319,+1540-00-00T00:00:00Z/9,P1326,+1545-00-00T00:00:00Z/9
Техника масло на табла
medium QS:P186,Q296955;P186,Q1348059,P518,Q861259
Димензии Висина: 147 см; Ширина: 117 см
dimensions QS:P2048,+147U174728;P2049,+117U174728
institution QS:P195,Q180788
Пописен бр.
Наводи
Извор/Фотограф http://www.nationalgallery.org.uk/paintings/bronzino-an-allegory-with-venus-and-cupid
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека:

Лиценцирање

Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:30, 22 март 2006Минијатура на верзијата од 00:30, 22 март 200650 × 50 (16 КБ)Lennert BDescription from english Wikipedia: Altered version of details from ''An Allegory with Venus and Cupid'' by Bronzino (~1545), from [http://www.nationalgallery.org.uk/cgi-bin/WebObjects.dll/CollectionPublisher.woa/wa/work?workNumber=NG

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци