Податотека:Mitria-vaticana-1a.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(900 × 1.072 пиксели, големина: 890 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Italiano: Mitria barocca. Modello in replica interamente ricamato a mano in filo d'oro e d'argento, con gemme su castoni in argento dorato.
  • Deutsch: Mitra im Stil der Barockzeit, handgestickt mit Gold- und Silberfäden, mit Perlen in einer Fassung von vergoldeten Silber)
  • English: Mitre in baroque stile, hand embroidered with gold and silver threads, with pearls in a setting of gilded silver
Датум
Извор сопствено дело
Автор Design: Pietro Siffi. Copyright: Ars Regia - www.ars-regia.com
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
OTRS Wikimedia

Дозволата за користење на ова дело е потврдена и архивирана во Викимедииниот систем OTRS.
Таа е достапна како билет #2009092310033148 за корисници со OTRS сметка. За да ја потврдите дозволата, контактирајте некој со сметка на OTRS или оставете порака на огласната табла на OTRS.


Врска за потврдата: https://ticket.wikimedia.org/otrs/index.pl?Action=AgentTicketZoom&TicketNumber=2009092310033148

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:20, 19 септември 2009Минијатура на верзијата од 12:20, 19 септември 2009900 × 1.072 (890 КБ)ArsRegia{{Information |Description={{it|1=Mitria barocca. Modello in replica interamente ricamato a mano in filo d'oro e d'argento, con gemme su castoni in argento dorato. }} |Source=Own work by uploader |Author=Design: Pietro Siffi. Copyright: Ars Regia - www.ar

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: