Податотека:Mihailo Petrovic.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Mihailo_Petrovic.jpg(200 × 288 пиксели, големина: 30 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

English: Mihailo Petrović Alas (1869-1943), Serbian mathematician and inventor, (photo 1905.)
Slovenščina: Mihailo Petrović Alas (1869-1943), srbski matematik in izumitelj, (slika iz leta 1905.)
Српски / srpski: Михаило Петровић Алас (1869-1943), српски математичар и проналазач, (фотографија из 1905.)

Лиценцирање

Public domain
Оваа медиумска податотека е во јавна сопственост во САД. Ова важи сите дела од САД чиишто авторски права истекле, честопати поради тоа што се издадени пред 1 јануари 1924 г. Погладајте ја оваа страница за поподробно објаснување.

United States
Dialog-warning.svg
Оваа слика може да не е во јавна сопственост вон САД (ова особено важи за земји и подрачја кои не го применуваат правилото на пократок рок за дела од САД, како Канада, Кина (без Хонгконг и Макао), Германија, Мексико и Швајцарија). Создавачот и годината на издавање се сметаат за информации од суштинско значење и тие мораат да се наведат. Повеќе на страниците „Википедија:Јавна сопственост“ и „Википедија:Авторски права“.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:46, 9 јануари 2006Минијатура на верзијата од 17:46, 9 јануари 2006200 × 288 (30 КБ)Djordjesen: Mihailo Petrović Alas (1869-1943), Serbian mathematician, (photo 1905.) sr: Михаило Петровић Алас (1869-1943), српски математичар, (фотографија из 1905.)
17:43, 9 јануари 2006Минијатура на верзијата од 17:43, 9 јануари 2006200 × 288 (30 КБ)Djordjesen: Mihailo Petrović Alas (1869-1943), serbian mathematician, (photo 1905.) sr: Михаило Петровић Алас (1869-1943), српски математичар, (фотографија из 1905.)

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: