Податотека:Mendelian inheritance.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 425 × 514 пиксели, големина: 35 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Deutsch: English: Dominant and recessive phenotypes. (1) Parental generation. (2) F1 generation. (3) F2 generation. Dominant (red) and recessive (white) phenotype look alike in the F1 (first) generation and show a 3:1 ratio in the F2 (second) generation Originally from en:Nupedia, by Benutzer:Magnus Manske
Датум
Извор http://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Mendelian_inheritance_3_1.png
Автор Benutzer:Magnus Manske

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Изворна евиденција за подигањето

Префрлено од de.wikipedia на Ризницата користејќи CommonsHelper.

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на de.wikipedia.
  • 2009-06-28 23:06 Mæx 425×514× (35974 bytes) {{Information |Beschreibung = |Quelle = http://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Mendelian_inheritance_3_1.png |Urheber = |Datum = |Genehmigung = |Andere Versionen = |Anmerkungen = }}

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:19, 1 јуни 2010Минијатура на верзијата од 23:19, 1 јуни 2010425 × 514 (35 КБ)FinteliaThe circles indicating a red allele are now red.
15:46, 22 мај 2010Минијатура на верзијата од 15:46, 22 мај 2010425 × 514 (35 КБ)File Upload Bot (Magnus Manske) {{BotMoveToCommons|de.wikipedia|year={{subst:CURRENTYEAR}}|month={{subst:CURRENTMONTHNAME}}|day={{subst:CURRENTDAY}}}} {{Information |Description={{de|English: Dominant and recessive phenotypes. (1) Parental generation. (2) F1 generation. (3) F2 generati

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: