Податотека:Member States of the European Union (polar stereographic projection) MK.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 442 × 409 пиксели, големина: 1,67 МБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Member states of the European Union in Macedonian.
Датум (UTC)
Извор
Автор
Други верзии


Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: Translated to Macedonian. Оригиналот може да се види тука: Member States of the European Union (polar stereographic projection) EN.svg. Обработил: Bjankuloski06en.

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
 • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
 • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
 • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
 • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Одберете лиценца по ваш избор.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

 • File:Member_States_of_the_European_Union_(polar_stereographic_projection)_EN.svg licensed with Cc-by-sa-3.0, GFDL
  • 2010-06-11T17:26:26Z Ssolbergj 442x409 (1744110 Bytes) fix
  • 2009-11-24T04:05:16Z Ssolbergj 442x409 (1742966 Bytes) ditto
  • 2009-11-24T03:53:43Z Ssolbergj 442x409 (1742966 Bytes) ditto
  • 2009-11-24T03:09:46Z Ssolbergj 442x409 (1742969 Bytes) tweak
  • 2009-04-23T16:03:06Z Ssolbergj 442x409 (1733649 Bytes) ..
  • 2009-04-23T15:49:33Z Ssolbergj 442x409 (1733361 Bytes) .
  • 2009-04-23T15:40:02Z Ssolbergj 442x409 (1733366 Bytes) .
  • 2009-04-23T15:04:46Z Ssolbergj 442x409 (1739893 Bytes) ..
  • 2009-04-23T14:56:38Z Ssolbergj 442x409 (1740488 Bytes) test
  • 2009-04-19T19:16:42Z Ssolbergj 442x409 (1740156 Bytes) colours
  • 2009-04-19T19:10:31Z Ssolbergj 442x409 (1739906 Bytes) improve
  • 2009-04-19T19:02:37Z Ssolbergj 442x409 (1739450 Bytes) crop etc.
  • 2009-04-19T18:58:12Z Ssolbergj 700x545 (1739551 Bytes) {{Information |Description={{en|1=Continental territories of the Member States of the European Union}} |Source=Own work by uploader (incl. [[:File:Blank map of Europe (polar stereographic projection).svg]]) |Author=[[User:Sso

Uploaded with derivativeFX

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:42, 16 февруари 2016Минијатура на верзијата од 16:42, 16 февруари 2016442 × 409 (1,67 МБ)MKDsmall changes
16:30, 16 февруари 2016Минијатура на верзијата од 16:30, 16 февруари 2016442 × 409 (1,69 МБ)MKDsmall changes
20:37, 11 декември 2013Минијатура на верзијата од 20:37, 11 декември 2013442 × 409 (1,67 МБ)MacedonianBoyхрватска
11:38, 11 октомври 2011Минијатура на верзијата од 11:38, 11 октомври 2011442 × 409 (1,83 МБ)Bjankuloski06en== {{int:filedesc}} == {{Information |Description={{mk|1=Карта на земјите членки на Европската Унија.}} {{en|1=Member states of the European Union in

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Метаподатоци