Податотека:MediaWiki logo without tagline.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

MediaWiki_logo_without_tagline.png(135 × 135 пиксели, големина: 30 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: MediaWiki logo
Датум 2003
Извор
Автор User:Anthere (flower) and User:Eloquence (combination, concept), reworked by User:Aka
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

see File:EloquenceSunflowerBlue-Small.png

Други верзии
Gnome-x-office-drawing.svg
Постои и векторска (SVG) верзија на сликава.
Таа треба да се користи наместо оваа растерска слика, освен ако не е полоша од неа.

File:MediaWiki logo without tagline.png Go-green.svg File:MediaWiki logo without tagline.svg

За повеќе информации за векторската графика, прочитајте за преодот на Ризницата кон SVG формат.
На располагање ви се и информации за поддршката на SVG слики на МедијаВики.

Alemannisch | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | нохчийн | čeština | dansk | Deutsch | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | Frysk | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | italiano | 日本語 | ქართული | 한국어 | lietuvių | македонски | മലയാളം | Bahasa Melayu | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk | occitan | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | Scots | slovenčina | slovenščina | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | татарча/tatarça | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(中国大陆)‎ | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 中文(马来西亚)‎ | 中文(台灣)‎ | +/−

Нова SVG слика

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Eloquence. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Eloquence му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Anthere. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Anthere му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:03, 26 септември 2005Минијатура на верзијата од 23:03, 26 септември 2005135 × 135 (30 КБ)ElianMediaWiki logo by User:Anthere (flower) and User:Eloquence (combination, concept), reworked by User:Aka * The flower is Image:Tournesol.png. Category:Wikimedia

Следниве 4 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци