Податотека:Mariovo traditional man's clothes.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Изворна податотека(864 × 1.152 пиксели, големина: 395 КБ, MIME-тип: image/jpeg)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис[уреди]

Опис
English: Mariovo folclore costume.
Српски / srpski: Мариовска народна ношња.
Датум
Извор сопствено дело
Автор Antidiskriminator
Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Antidiskriminator. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Antidiskriminator му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Лиценцирање[уреди]

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:34, 9 јуни 2010Минијатура на верзијата од 12:34, 9 јуни 2010864 × 1.152 (395 КБ)Antidiskriminator{{Information |Description= |Source={{own}} |Date= |Author= Antidiskriminator |Permission= |other_versions= }} {{PD-user|Antidiskriminator}} Category:Macedonia (region)

Податотекава се користи во следниве 2 страници:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци