Податотека:Marat Safin, 2006.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(429 × 623 пиксели, големина: 251 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Marat Safin, former World No. 1 tennis player from Russia.

Датум
Извор "Tennis-8.com"'s flickr account
Автор Tennis-8.com
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

CC-BY-SA-2.0


w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Checked copyright icon.svg Оваа слика, која е преземена од Flickr, беше прегледана на од страна на администратор или доверлив корисник по име Howcheng, кој потврди дека таа била достапна на Flickr под горенаведенава лиценца на тој датум.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна06:21, 10 мај 2013Минијатура на верзијата од 06:21, 10 мај 2013429 × 623 (251 КБ)Materialscientistrotation, levels, slight crop
09:29, 16 ноември 2006Минијатура на верзијата од 09:29, 16 ноември 2006439 × 632 (249 КБ)GeeJo{{Information| |Description = Marat Safin, former World No. 1 tennis player from Russia. |Source = [http://www.flickr.com/photos/demiace/202415257/ "Graffiti By Numbers"'s flickr account] |Date = July 29, 2006 |Author = Graffiti By Num

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци