Податотека:Macedonian cross.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.050 × 1.050 пиксели, големина: 9 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Macedonian cross.
Македонски: Македонски крст.
Датум
Извор сопствено дело
Автор MacedonianBoy
Други верзии

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International, 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic and 1.0 Generic license.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна04:16, 14 мај 2012Минијатура на верзијата од 04:16, 14 мај 20121.050 × 1.050 (9 КБ)AnonMoossome cleanup
11:09, 7 април 2012Минијатура на верзијата од 11:09, 7 април 20121.050 × 1.050 (19 КБ)MacedonianBoycorrect form
22:03, 24 април 2010Минијатура на верзијата од 22:03, 24 април 20101.050 × 1.050 (6 КБ)AnonMoossimplifying and cleaning up SVG code
13:18, 24 април 2010Минијатура на верзијата од 13:18, 24 април 20101.050 × 1.050 (36 КБ)MacedonianBoy{{Information |Description={{en|1=Macedonian cross.}} {{mk|1=Македонски крст.}} |Source=Own work |Author=MacedonianBoy |Date=24.4.2010 |Permission= |other_versions= }} Category:Macedonian Orthodox Church [[Categor

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката