Податотека:Macedonia and the Aegean World c.200.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Macedonia_and_the_Aegean_World_c.200.png(750 × 599 пиксели, големина: 414 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Converted to SVG.svg
Оваа слика (или сите слики од оваа страница/категорија) би требало бидат се преработи користејќи векторска графика со формат SVG. Тоа нуди неколку предности; видете Commons:Media for cleanup за повеќе информации. Доколку оваа слика веќе постои во SVG формат, тогаш подигнете ја. Откако ќе го направите тоа, заменете го овој шаблонот со шаблонот {{Vector version available|име на новата податотека.svg}}.

Опис

English: Macedonia and the Aegean world c.200 B.C. This image is made by Raymond Palmer. Source: R. Ginouvès et al., La Macédoine, Paris, 1992.
Español: Macedonia y el mundo Egeo c. 200 a. C. Imagen creada por Raymond Palmer
فارسی: نقشه ی سرزمینهای اتحادیه اخائیه در حدود سال ۲۰۰پیش از میلاد به استثنای بوِتیا

Originally uploaded in November 2006 to en:Wikipedia (log) by Raymond Palmer (talk). [уреди]

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Raymond Palmer на Википедија на англиски. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Raymond Palmer му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна05:54, 18 март 2008Минијатура на верзијата од 05:54, 18 март 2008750 × 599 (414 КБ)Icesea== Summary == Macedonia and the Aegean world c.200 This image is selfmade

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци