Податотека:Longyi.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.600 × 1.200 пиксели, големина: 343 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Myanmar man in traditional, skirt-like Burmese male wear called "longyi".

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Serinde. Ова важи за целиот свет.

Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Serinde му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:08, 18 јули 2005Минијатура на верзијата од 20:08, 18 јули 20051.600 × 1.200 (343 КБ)SerindeMyanmar man in traditional, skirt-like Burmese male wear called "longyi". {{PD-user|Serinde}} Category:Myanmar

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци