Податотека:Lom location in Bulgaria.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Lom_location_in_Bulgaria.png(202 × 134 пиксели, големина: 2 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
  • Български: Карта на България, червената точка е местоположението на Лом.
  • Deutsch: Karte Bulgariens, der rote Punkt zeigt die Lage von Lom.
  • English: Map of Bulgaria, the red point is the position of Lom.
  • Español: Mapo de Bulgario, la ruĝa punkto indikas la situon de Lom.
  • Français : Carte de la Bulgarie, le point rouge indique Lom.
Датум
Извор
Български: Подложката е изработена от Петко Йотов (User:5ko), 2004 с MS Paint и IrfanView и е "производна работа" на de:Bild:Sofia in BG.png, автор Рони Хайденрайх, GFDL.
English: The template map is created by Petko Yotov (User:5ko), 2004, with MS Paint and IrfanView and is a "derivative work" from de:Bild:Sofia in BG.png, author Ronny Heidenreich, GFDL.
Автор User:5ko; based on map by Ronny Heidenreich
Дозвола
(Пренамена на податотекава)
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:29, 16 февруари 2005Минијатура на верзијата од 14:29, 16 февруари 2005202 × 134 (2 КБ)Nk{{TownBulgaria|Lom|Лом}}

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: