Податотека:Loch Maree.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Loch_Maree.jpg(638 × 362 пиксели, големина: 46 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: View down to the islands on Loch Maree.
Датум
Извор
image extraction process Оваа податотека е исечена од друга слика: View down to the islands on Loch Maree - geograph.org.uk - 39412.jpg
original file
Автор Roger McLachlan
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

Creative Commons Attribution Share-alike license 2.0

Местопол. на апаратот57° 43′ 31,94″ СГШ, 5° 28′ 51,53″ ЗГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Оваа и други слики и нивните местоположби на: OpenStreetMap - Google Земјаinfo
Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: cropped. Оригиналот може да се види тука: View down to the islands on Loch Maree - geograph.org.uk - 39412.jpg. Обработил: Cactus.man.Оригиналот може да се види тука.

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.0 Нелокализирана.
Авторство: Roger McLachlan
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:10, 5 декември 2005Минијатура на верзијата од 12:10, 5 декември 2005638 × 362 (46 КБ)Cactus.manView down to the islands on Loch Maree. Photograph by Roger McLachlan [http://www.geograph.org.uk/photo/39412] {{Cc-by-sa-2.0}} Category:Scotland Category:Scottish Lochs

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: