Податотека:LocationEurope.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.759 × 1.404 пиксели, големина: 99 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Gnome-x-office-drawing.svg
Постои и векторска (SVG) верзија на сликава.
Таа треба да се користи наместо оваа растерска слика, освен ако не е полоша од неа.

File:LocationEurope.png Go-green.svg File:Location of Europe.svg

За повеќе информации за векторската графика, прочитајте за преодот на Ризницата кон SVG формат.
На располагање ви се и информации за поддршката на SVG слики на МедијаВики.

Templates:Vector version available/I18n

Alemannisch | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | нохчийн | čeština | dansk | Deutsch | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | Frysk | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | italiano | 日本語 | ქართული | 한국어 | lietuvių | македонски | മലയാളം | Bahasa Melayu | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk | occitan | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | Scots | slovenčina | slovenščina | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | татарча/tatarça | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(中国大陆)‎ | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 中文(马来西亚)‎ | 中文(台灣)‎ | +/−

Нова SVG слика

Опис
Deutsch: Weltkarte mit Fokus auf Europa.
English: World map depicting Europe.
Esperanto: Mondmapo bildiganta Eŭropon.
Español: Ubicación de Europa.
Українська: Карта світу, на якій виділена Європа.
Датум
Извор own work - map adapted from PDF world map at CIA World Fact Book
Автор user:Cumhur
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: Wikinews Europa mapa.png

-


Public domain
Ова дело е во јавна сопственост, бидејќи содржи материјали преземени од Светската книга на факти на Централната разузнавачка агенција на САД (ЦИА).

беларуская (тарашкевіца)‎ | বাংলা | čeština | Deutsch | Zazaki | English | Esperanto | español | eesti | suomi | français | hrvatski | italiano | 日本語 | ქართული | 한국어 | македонски | മലയാളം | Nederlands | norsk nynorsk | polski | português | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | தமிழ் | Türkçe | українська | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:42, 28 септември 2008Минијатура на верзијата од 13:42, 28 септември 20082.759 × 1.404 (99 КБ)AakerReverted to version as of 12:40, 19 January 2008
21:29, 27 септември 2008Минијатура на верзијата од 21:29, 27 септември 20082.759 × 1.404 (85 КБ)Octaneeurosocialist revisionism GTFO the definition of the continent
14:40, 19 јануари 2008Минијатура на верзијата од 14:40, 19 јануари 20082.759 × 1.404 (99 КБ)F l a n k e rTransparency
12:36, 31 јануари 2007Минијатура на верзијата од 12:36, 31 јануари 20072.759 × 1.404 (56 КБ)FrancisTyers~commonswikiPlease do not change a widely used image without discussion beforehand.
10:20, 31 јануари 2007Минијатура на верзијата од 10:20, 31 јануари 20072.759 × 1.404 (84 КБ)Der Eberswalder{{Information |Description= |Source= |Date= |Author=Der Eberswalder |Permission=Public Domain |other_versions= }}
10:58, 8 април 2006Минијатура на верзијата од 10:58, 8 април 20062.759 × 1.404 (56 КБ)E Pluribus Anthony~commonswikiWorld map: Europe (location)
00:42, 18 декември 2005Минијатура на верзијата од 00:42, 18 декември 20052.759 × 1.404 (56 КБ)E Pluribus Anthony~commonswikiWorld map: Europe (location)
00:29, 18 декември 2005Минијатура на верзијата од 00:29, 18 декември 20052.759 × 1.404 (56 КБ)E Pluribus Anthony~commonswikiWorld map: Europe (location)
22:54, 17 декември 2005Минијатура на верзијата од 22:54, 17 декември 20052.759 × 1.404 (56 КБ)E Pluribus Anthony~commonswikiWorld map: Europe (location)
21:26, 3 ноември 2005Минијатура на верзијата од 21:26, 3 ноември 20052.759 × 1.404 (56 КБ)E Pluribus Anthony~commonswikiWorld map: Europe (location)
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Следниве 57 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката