Податотека:Lettres familieres a divers amis d'Italie.tif

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(3.410 × 5.328 пиксели, големина: 52,21 МБ, MIME-тип: image/tiff)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Italiano: Lettres familieres a divers amis d'Italie
Датум
Извор
Paolo Monti - Serie fotografica (Italia, 1954) - BEIC 6340859.jpg Достапно во дигиталната библиотека на Европската библиотека на информации и култура (БЕИЦ) и подигнато во соработка со Задолжбината БЕИЦ.


Автор Montesquieu, Charles-Louis de Secondat, baron de la Brède et de


Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е издадено пред 1 јануари 1924 г.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:06, 8 јуни 2016Минијатура на верзијата од 15:06, 8 јуни 20163.410 × 5.328 (52,21 МБ)Valeria De Francesca (BEIC)User created page with UploadWizard

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци