Податотека:Lake Ohrid by Ohrid old city.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.991 × 1.663 пиксели, големина: 748 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Lake Ohrid seen from the old city of Ohrid in Republic of Macedonia

Датум
Извор сопствено дело
Автор Brams

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, I, Brams. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
I, Brams му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:14, 4 август 2007Минијатура на верзијата од 17:14, 4 август 20072.991 × 1.663 (748 КБ)Brams{{Information |Description=Lake Ohrid seen from the old city of Ohrid in Republic of Macedonia |Source=self-made |Date=17. July 2007 |Author= Brams }} [[Catego

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци