Податотека:Kočani Municipality.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 950 × 1.500 пиксели, големина: 1,05 МБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Карта на Општина Кочани на македонски.
English: Map of Kočani Municipality, Macedonia in Macedonian.
Датум
Извор сопствено дело, based on this map
Автор MacedonianBoy

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:52, 27 февруари 2014Минијатура на верзијата од 19:52, 27 февруари 2014950 × 1.500 (1,05 МБ)MacedonianBoyс
13:10, 31 мај 2013Минијатура на верзијата од 13:10, 31 мај 2013950 × 1.500 (1,05 МБ)MacedonianBoyс
13:03, 31 мај 2013Минијатура на верзијата од 13:03, 31 мај 2013950 × 1.500 (1,05 МБ)MacedonianBoy{{Information |Description ={{en|1=sdsd}} |Source ={{own}} |Author =MacedonianBoy |Date = |Permission = |other_versions = }}

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци