Податотека:Kit shorts whitesides.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Kit_shorts_whitesides.png(100 × 36 пиксели, големина: 299 бајти, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис


Лиценцирање

Howard the Duck, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Авторство: Howard the Duck
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна05:01, 27 август 2013Минијатура на верзијата од 05:01, 27 август 2013100 × 36 (299 бајти)VEO15Even on both sides
18:41, 11 август 2008Минијатура на верзијата од 18:41, 11 август 2008100 × 36 (251 бајти)Howard the DuckReverted to version as of 15:05, 11 July 2007
09:58, 13 септември 2007Минијатура на верзијата од 09:58, 13 септември 2007100 × 36 (4 КБ)Towerman86{{Information |Description=Kit for shorts |Source=self-made |Date=13 September 2007 |Author= Towerman86 }}
17:05, 11 јули 2007Минијатура на верзијата од 17:05, 11 јули 2007100 × 36 (251 бајти)Chaneason~commonswiki== Summary == {{Football kit template}} == Licensing == {{GFDL-user|Howard the Duck}}
17:03, 11 јули 2007Минијатура на верзијата од 17:03, 11 јули 2007100 × 36 (251 бајти)Chaneason~commonswiki== Summary == {{Football kit template}} == Licensing == {{GFDL-user|Howard the Duck}}

Следниве 38 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци