Податотека:King George of Hellenes.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(669 × 907 пиксели, големина: 346 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Georgios I, King of Greece (b.1845-d.1913)

Датум пред 1912
date QS:P,+1912-00-00T00:00:00Z/7,P1326,+1912-00-00T00:00:00Z/9
Извор Greek Postcard of 1912
Автор непознат
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
Оваа медиумска податотека е во јавна сопственост во САД. Ова важи сите дела од САД чиишто авторски права истекле, честопати поради тоа што се издадени пред 1 јануари 1924 г. Погладајте ја оваа страница за поподробно објаснување.

United States
Dialog-warning.svg
Оваа слика може да не е во јавна сопственост вон САД (ова особено важи за земји и подрачја кои не го применуваат правилото на пократок рок за дела од САД, како Канада, Кина (без Хонгконг и Макао), Германија, Мексико и Швајцарија). Создавачот и годината на издавање се сметаат за информации од суштинско значење и тие мораат да се наведат. Повеќе на страниците „Википедија:Јавна сопственост“ и „Википедија:Авторски права“.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:37, 29 март 2014Минијатура на верзијата од 21:37, 29 март 2014669 × 907 (346 КБ)TRAJAN 117Original
13:29, 22 март 2011Минијатура на верзијата од 13:29, 22 март 2011400 × 542 (52 КБ)BeaoTweak.
13:16, 31 октомври 2010Минијатура на верзијата од 13:16, 31 октомври 2010400 × 542 (43 КБ)CplakidasReverted to version as of 17:19, 30 October 2007 - new version displays loss of detail and is blurred at places
19:33, 30 октомври 2010Минијатура на верзијата од 19:33, 30 октомври 2010400 × 542 (213 КБ)Themadchopper color adjustment, noise reduction, sharpening
19:19, 30 октомври 2007Минијатура на верзијата од 19:19, 30 октомври 2007400 × 542 (43 КБ)Cplakidasflipped image to "correct" side (jacket closes to the right, orders on left breast)
04:53, 18 април 2007Минијатура на верзијата од 04:53, 18 април 2007400 × 542 (60 КБ)Ωριγένης{{Information |Description=Georgios I, King of Greece (b.1845-d.1913) |Source=Greek Postcard of 1912 |Date=pre 1912 |Author=Unknown |Permission={{PD-Old}} }} Category:George I of Greece

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци