Податотека:Kazakhstan-CIA WFB Map.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Kazakhstan-CIA_WFB_Map.png(634 × 324 пиксели, големина: 21 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Converted to SVG.svg
Оваа слика (или сите слики од оваа страница/категорија) би требало бидат се преработи користејќи векторска графика со формат SVG. Тоа нуди неколку предности; видете Commons:Media for cleanup за повеќе информации. Доколку оваа слика веќе постои во SVG формат, тогаш подигнете ја. Откако ќе го направите тоа, заменете го овој шаблонот со шаблонот {{Vector version available|име на новата податотека.svg}}.


Public domain
Ова дело е во јавна сопственост, бидејќи содржи материјали преземени од Светската книга на факти на Централната разузнавачка агенција на САД (ЦИА).

беларуская (тарашкевіца)‎ | বাংলা | čeština | Deutsch | Zazaki | English | Esperanto | español | eesti | suomi | français | hrvatski | italiano | 日本語 | ქართული | 한국어 | македонски | മലയാളം | Nederlands | norsk nynorsk | polski | português | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | தமிழ் | Türkçe | українська | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:24, 18 ноември 2009Минијатура на верзијата од 10:24, 18 ноември 2009634 × 324 (21 КБ)KwamikagamiAral Sea as of 2009
00:48, 17 август 2006Минијатура на верзијата од 00:48, 17 август 2006634 × 324 (21 КБ)Aivazovsky~commonswikiFixing map to match present version on the CIA World Factbook site. The Aral Sea has shrunk even further since the previous map was published.
11:15, 27 март 2005Минијатура на верзијата од 11:15, 27 март 2005659 × 338 (25 КБ)Wolfman~commonswiki{{CIA-map}}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.